Industriservice i Sundsvall AB

Proffs på Ställningar, Brandvakt och BAX

STÄLLNINGAR

Vi på ISAB är experter på ställningar och bygger allt från fasadställningar till hängställningar och tält.

Läs mer >>
BRANDVAKT

Vi arbetar med att förebygga skador och bränder samt kontrollerar att det finns rätt utbildning i grund för de som jobbar med detta.

Läs mer >>
BAX – TUNGA LYFT

Vi utför både svåra och tunga lyft av till exempel motorer, silos och rör. Allt som kan tänkas behöva flyttas hjälper vi till med. Det behöver inte enbart vara lätta lyft.

Läs mer >>
LIVET PÅ TOPPEN AV BYGGNADEN

Är fantastiskt om man har rätt säkerhetsutrusning!

Det är viktigt att ha rätt utrustning för rätt jobb, prata gärna med oss så hjälper vi dig!

LÄS MER OM STÄLLNINGAR
INDUSTRISERVICE I SUNDSVALL AB

ISAB – ett stolt företag

ISAB (Industriservice i Sundsvall AB) bildades 1988 och var i grunden ett saneringsföretag. Idag bedriver vi huvudsakligen verksamhet inom området byggnadsställningar och väderskydd samt tillhandahåller tjänster så som baxning och brandvaktsbevakning. Övriga tjänster som efterfrågas mer och mer är håltagning i betong samt rivningar och mekaniska arbeten.

Referenser

Vi har många nöjda referenser som gärna berättar för dig hur deras upplevelse var! Kontakta gärna oss för fler referenser!

Kontakta oss för ett kostnadsfri offert

Vi är ISAB Sundsvall!

Vi är många i familjen Industriservice i Sundsvall AB men här har vi listat de du kan ta kontakt med direkt

Jan Magnusson

VD

060-60 66 800 jan@isabsundsvall.se

Conny Högman

Operativ chef

060-60 66 802
conny@isabsundsvall.se

Rikard Brandström-Edlund

Arbetsledare

060-60 66 807
rikard@isabsundsvall.se

Sam Wisshagen

Controller

060-60 66 801
sam@isabsundsvall.se

Magnus Dorani Andersson

Östrand/Ortviken

060-60 66 804

Lars Faxeros

Tillståndsskrivning/Brandvakter

060-60 66 805 lars@isabsundsvall.se

Annica Norrbom

Ekonomi

060-60 66 803 annica@isabsundsvall.se

Klas Danielsson

Arbetsledare

060-60 66 806 klas@isabsundsvall.se

Senaste Nyheterna

Här kommer vi att dela med oss av de senaste som rör familjen Isab! Vare sig det är en nyhet, ny referens eller att vi söker nya medarbetare.

Svartviks Vattentorn

ISAB bygger ställning för renovering av landmärke.  

Read more

Bredsand

November 2018, ISAB bygger ställning för takrenovering.

Read more

Matfors bron

Matfors bron 2017 Kund Statkraft renovering av bro

Read more

Kontakta oss

Fyll i formuläret så återkommer vi till dig inom kort!